top of page

TERASY

V našem týmu máme zkušené tesaře, se kterými pomůžeme u vašeho rodinného domu vybudovat přesně takovou terasu, jakou jste si vždy přáli. Skvěle se hodí k bazénům, pod pergoly, na balkóny, před zahrádky rodinných domů.
Terasy zařídíme kompletně - včetně podloží. V horkých letních měsících je terasa bez stínu skoro "neobývatelná" - proto můžeme připravit terasu i včetně přístřešku, který se o stín postará.

 

Pokud máte terasu už delší dobu, můžeme pomoci i s její renovací a rekonstrukcí.
 

Základní druhy teras jsou dva - z dřeva a z dřevoplastu. Dřevěná terasa má jedinečný nenahraditelný vzhled, vlastnosti a přináší právě pocit z přírodního materiálu. V čase však "podléhá" působením povětrnostních podmínek a projevují se na ní klasické vlastnosti dřeva (barevné změny a šednutí nebo tvorba prasklin).
 

Kompozitní terasy jsou skoro bezúdržbové (stačí je pravidelně zbavovat povrchových nečistot), jsou odolné proti houbám, dřevokaznému hmyzu a není potřeba je olejovat nebo brousit. Velkou pozornost je potřeba věnovat jejich kvalitu a profil. Nikdy se také pocitem z nich nevyrovnají přírodním materiálům.

Dřevěné terasy od ANEXI

S dodávkou dřevěných teras máme největší zkušenosti. Věnujeme maximum energie do konstrukční ochrany dřeva (založení terasy na štěrku, aby nehnily podkladové hranoly, aby byla terasa dostatečně odvětrávána atd.).
 

Špatně postavená terasa ze sebelepšího materiálu se vám může znehodnotit dříve správně postavená smrková.
 

Terasy můžeme postavit z klasických dřevin - z "našeho" smrku a borovice. Jsou to levnější materiály, ale jsou časově a finančně náročné na další údržbu.
 

Lepší volbou je modřín - sice je pořizovací cena vyšší ve srovnání se smrkem a borovicí, ale není potřeba věnovat tolik času následné údržbě.
 

Nejdelší životnost přináší terasy z exotických dřevin. Také nabízejí spoustu barev a odstínů, která vyhoví většině klientů. Životnost těchto (!správně postavených) teras může být i 30 let.

terasa Jiü°n 034.jpg
508-becvarova-harcov-17.jpg

Hlavní výhody exotických dřevin:

+ není nutná povrchová úprava
+ jsou nenáročné na údržbu
+ mají vysokou životnost díky velké hustotě dřeva
+ je k dispozici široká paleta dostupných odstínů dřeva
 

Nevýhody exotických dřevin:

- vysoká pořizovací cena
- kontaktem s železnými předměty se na dřevě tvoří tmavé skvrny
- nutnost použít nerezové spojovací materiály
- exotické dřeviny mohou vyplavovat barvy
 

Pokud váháte, jakou terasu přesně zvolit, kontaktujte nás. Rádi s vámi vše probereme a vybereme tu nejlepší přesně pro vás.

Image by Michael Jasmund

V případě zájmu o spolupráci nebo o více informací nás

NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT

bottom of page